NAJNOWSZE INFORMACJE PRASOWE

NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Zrównoważone mieszkania na Mokotowie.

2016-02-25 12:51:21

W ocenie ECO-Classic istotą zrównoważonego budownictwa jest takie projektowanie i realizacja inwestycji, dzięki którym późniejsze korzystanie z niej będzie efektywne zarówno z ekonomicznego, jak i środowiskowego punktu widzenia. W oparciu o tę koncepcję firma realizuje m.in. swoją największą warszawską inwestycję, powstające w sąsiedztwie Wyścigów osiedle Hubertus.

- Przy budowie osiedla Hubertus od samego początku patrzyliśmy na cele projektowe i proces realizacji przez pryzmat czasu i zapewnienia optymalnego kosztowo użytkowania inwestycji– mówi Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych ECO-Classic.- Odpowiedzialność środowiskowa i postawy proekologiczne, choć coraz częściej deklarowane przez mieszkańców jako istotny element stylu ich życia, muszą uwzględniać komfort użytkowania i przekładać się na realne oszczędności.

Postawę tę potwierdzają także wyniki przeprowadzonego w 2015 roku przez Millward Brown SMG/KRC badania  "Energooszczędność w moim domu". Sondaż pokazał, że blisko połowa z ankietowanych postrzega zrównoważone budownictwo poprzez pryzmat oszczędności finansowych, uzyskanych dzięki zastosowaniu materiałów i urządzeń, które zmniejszają zużycie energii.

Przy realizacji każdego z etapów inwestycji Hubertus wykorzystywane były zawsze najefektywniejsze z dostępnych technologii i materiałów.  Rozwiązania ekologiczne i energooszczędne nie tylko mają stanowić odpowiedź na bieżące potrzeby mieszkańców, ale równocześnie minimalizując prawdopodobieństwo awarii i konieczności wykonywania kosztowych modernizacji,  zapewnić im wymierne korzyści w przyszłości.

W najnowszym, VI etapie inwestycji do realizacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych wykorzystano materiały cechujące się wysokim współczynnikiem akumulacji ciepła oraz izolacyjności akustycznej. W mieszkaniach zostały zamontowane okna, których stolarka wykonana jest z litego drewna. Zastosowanie tego typu ram (elementy ramy okienno-drzwiowej wykonywane są z jednego kawałka drewna) gwarantuje nie tylko doskonałe parametry użytkowe (izolacyjność akustyczna i cieplna), ale również estetyczne – okna mają jednolitą strukturę, której naturalne piękno i elegancję podkreśla transparentny lakier. Ich wysokość (okna typu porte fenetre) zapewnia doskonałe doświetlenie światłem dziennym wnętrz mieszkalnych.

W częściach wspólnych zostało zaprojektowane i dobrane oświetlenie w technologii LED, które dzięki optymalnemu rozmieszczeniu zapewnia ekonomiczną jego eksploatację. Czujniki ruchu dodatkowo wspierają efektywność tego rozwiązania.

 

Automatyczne systemy nawadniania wpływają na optymalizację zużycia wody, przeznaczanej do pielęgnacji terenów zielonych. A tych w inwestycji nie brakuje. Osiedle Hubertus oferuje bowiem ponad 16.000m2 wspólnych, zazielenionych terenów rekreacyjnych z wygodnymi, spacerowymi alejkami, kameralnymi zaułkami, fontannami i elementami małej architektury. W VI etapie inwestycji, na budynku znajdującym się do strony ulicy Obrzeżnej zaprojektowane zostały ekstensywne zielone dachy, co dodatkowo poprawia mikroklimat inwestycji.

- Korzystanie w częściach wspólnych z rozwiązań, takich jak energooszczędne oświetlenie, sensory ruchu czy technologie wodooszczędne przynosi oszczędności rzędu kilku procent rocznie mówi Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic.- Racjonalne gospodarowanie zasobami łączymy z dbałością o prawidłowe, racjonalne ekonomicznie zarządzanie naszymi inwestycjami. Zrównoważone wykorzystanie energii i gospodarka wodna, w połączeniu z wysoką jakością zastosowanych materiałów budowalnych i wykończeniowych, są atutami naszej inwestycji. Wszystkie materiały wybieramy tak, aby znacząco zwiększać bezpieczeństwo i bezawaryjność zaprojektowanych systemów. Dbamy nie tylko o to by nasze inwestycje pięknie wyglądały, ale również by to, czego nie widać było najwyższej jakości.

Zrównoważone budownictwo to korzystna alternatywa i dla domowego budżetu i środowiska. Aby jego rola rosła konieczna jest edukacja. Większa świadomość społeczna przełoży się na konkretne oczekiwania i świadomość wyboru rozwiązań dobrych do życia, inwestycji z dobrym klimatem wewnętrznym. Gdyż to właśnie triada tych czynników: dobry klimat wewnętrzny, energooszczędność i ochrona środowiska są najważniejszymi trendami kształtującymi rynek nowoczesnego, wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego.